W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polski Film w 17. Festiwalu Filmów Europejskich Cine Europeo w Ekwadorze 2020

03.12.2020

W dniach od 3 do 13 grudnia 2020 r. w Quito, Guayaquil, Cuenca, Mancie i Portoviejo (5 miast) odbędzie się 17. Edycja Festiwalu Eurocine w Ekwadorze.

s

Ze względu na szczególna sytuację spowodowana pandemią koronawirusa, przy ograniczonych możliwościach i przy wszystkich środkach bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego, Festiwal proponuje ponowne spotkania w salach i na otwartych przestrzeniach, umożliwiając spotkanie z  filmem europejskim, tworząc przestrzeń dla spotkań i dialogu między Europą i Ameryką Łacińską.

Spośród wielu filmów, które zostaną pokazane, szczególnie zapraszamy do obejrzenia polskiego filmu Boże Ciało (Corpus Christi) w reżyserii Jana Komasy. Film został nominowany w 2020 roku w kategorii najlepszy film międzynarodowy do Oscarów.

Wydarzenia równoległe i szkoleniowe będą rozwijane za pośrednictwem platform wirtualnych, przy zachowaniu jakości jakości i wartości oferty.

Eurocine to festiwal organizowany i produkowany przez Fundación Cultural OchoyMedio przy wsparciu Przedstawicielstwa Unii Europejskiej i Ambasad Krajów UE w Ekwadorze i w regionie. Otwarcie odbędzie się w czwartek, 3 grudnia o godz. 19.00 w Multicines CCI (Quito). Ilość miejsc jest ograniczona. Rezerwacje na: reservas@ochoymedio.net

W festiwalu zostanie zaprezentowanych 29 filmów europejskich, pogrupowanych w 6 sekcjach tematycznych.
1) Europa dzisiaj: składa się z 8 filmów, które odzwierciedlają najistotniejsze i najbardziej aktualne wydarzenia. Europejska scena filmowa dla szerokiej publiczności.
2) Pęknięcia: filmy, które otwierają nowe możliwości i wyznaczają standardy kina przyszłości.
3) Nasza Ziemia: składa się z filmów, które są potrzebne dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ przybliżają nas do ponownego przemyślenia naszych relacji z naturą i nas samych jako gatunkiem.
4) Ramona: poświęcona nastolatkom, przedstawiająca przegląd produkcji dla tej publiczności, przedstawiając różne techniki filmowe i tematy.
5) Ratunek: w którym  teraźniejszość  wchodzi w dialog z filmami z przeszłości.
6) Skupienie uwagi na francuskim reżyserze Bertrandzie Bonello, jednym z ciekawszych filmowców w dzisiejszych czasach. 

Podczas festiwalu odbędą się również dodatkowe zajęcia, takie jak Lekcja Filmowa z Bertrandem Bonello - reżyserem, aktorem, scenarzystą i kompozytorem oraz Warszaty Szkoleniowe - trzecia z kolei edycja sekcji branżowej, we współpracy z EAVE (European Audiovisual Entrepreneurs) i COPAE (Corporación de Productores Audiovisuales del Ecuador), która oferuje dwa szkolenia Master Classes, odbywające się w trybie wirtualnym.

Pełna agenda festiwalu: https://eurocineecuador.com/paises/
Film agencyjny z Polski: https://eurocineecuador.com/filme/corpus-christi/
 

Zdjęcia (2)