W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2020 r.

12.06.2020

W związku z nadchodzącymi wyborami Prezydenta RP w 2020 r., uprzejmie informujemy, iż Minister Spraw Zagranicznych nie utworzył w Limie obwodu głosowania.

sdgsfdgfdshgfds

Szanowni Państwo,

 

W związku z nadchodzącymi wyborami Prezydenta RP w 2020 r., uprzejmie informujemy, iż Minister Spraw Zagranicznych nie utworzył w Limie obwodu głosowania.

Rozporządzenie Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 8 czerwca 2020 r. w sprawie utworzenia obwodów głosowania w wyborach Prezydenta RP w 2020 r. dla obywateli polskich przebywających za granicą dostępne jest pod linkiem: http://isip.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200000706

Głównym powodem nieutworzenia obwodu głosowania w Limie jest brak zgody władz kraju przyjmującego, ze względu na bardzo złą sytuację epidemiczną i wprowadzone w związku z nią obostrzenia: kwarantannę wraz z godziną policyjną do 30 czerwca br. 

W Peru nie działa również państwowa poczta – SERPOST.

Nieutworzenie obwodu głosowania dla Peru, Boliwii i Ekwadoru wynika z Ustawy z dn. 2 czerwca 2020 r. o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta RP zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego. Ustawa dostępna jest pod linkiem:  http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200000979

 

Z wyrazami szacunku,

Ambasada RP w Limie