3. miejsce dla Magdaleny Malcharek w konkursie „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata”
22.06.2026
Magdalena Malcharek, uczennica klasy 2a, zajęła 3. miejsce w konkursie „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata” organizowanym przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau. Podczas gali finałowej konkursu młodzież miała wyjątkową okazję, by poznać i porozmawiać z panią Zdzisławą Włodarczyk, ocalałą z obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.
Celem konkursu jest pielęgnowanie pamięci o Ofiarach KL Auschwitz i tragedii Zagłady, a także kształtowanie i rozwijanie wrażliwości wśród młodego pokolenia na tematykę łamania praw człowieka we współczesnym świecie.
opieka: p. Agnieszka Fuczik, p. Bartłomiej Zygmunt-Siegmund