Jagoda Kubiczek, Maja Ostrowicka i Aleksandra Zyzak z indeksami na uczelnie artystyczne
16.06.2026
Za nami finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Centrum Edukacji Artystycznej dla uczniów liceów sztuk plastycznych.
3 nasze uczennice – Jagoda Kubiczek, Maja Ostrowicka i Aleksandra Zyzak – w trzecim etapie, którym był tygodniowy plener w Dłużewie wywalczyły indeksy (!) uprawniające do rozpoczęcia studiów na wybranej uczelni artystycznej bez egzaminu wstępnego.
35 finalistów z całej Polski wykonywało prace z zakresu rysunku, malarstwa i rzeźby, szkice oraz odpowiadało na zadany temat. W tym roku motywem przewodnim była "koegzystencja". Poza tym uczestnicy prezentowali przed komisją konkursową swoje dotychczasowe dokonania artystyczne.
Jagoda Kubiczek 4a – (naucz. prow. Iwona Korus)
Maja Ostrowicka 4a – (naucz. prow. dr Klaudia Lata)
Aleksandra Zyzak 4b – (naucz. prow. dr Klaudia Lata)