W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Fotografia

Fotografia

Pracownia fotografii tradycyjnej posiada aparaty fotograficzne oraz własną, dobrze wyposażoną ciemnię. Uczniowie poznają zarys historii fotografii, zasady działania aparatu, technologii wywoływania filmów oraz wykonywania odbitek w ciemni fotograficznej. Zadania realizowane w pracowni to fotografia artystyczna oraz użytkowa (zdjęcia reklamowe, katalogowe). Większość zdjęć wykonywanych jest w technice czarno-białej.

W pracowni fotografii cyfrowej uczniowie wykonują ćwiczenia z zakresu kreacji obrazu fotograficznego z możliwością jego przetwarzania za pomocą komputerowych programów graficznych – od zdjęć jednorodnych, przez fotomontaże, po tworzenie obrazów ruchomych w postaci krótkich animacji. Młodzi artyści poznają podstawy tworzenia kilkuminutowych etiud filmowych w technice poklatkowej i w systemie sekwencji video. Materiał wyjściowy w postaci odbitki.

{"register":{"columns":[]}}