Powrót

Spotkanie ze świadkiem historii z Franciszkiem Szopą

06.03.2026

Grupowe zdjęcie na scenie z czerwonymi kotarami w tle. Pośrodku stoi starszy mężczyzna (F. Szopa) w garniturze, trzymający dwie oprawione prace graficzne. Wokół niego ustawiona jest grupa kilkunastu młodych osób w różnorodnych, codziennych strojach. Wszyscy stoją na drewnianej podłodze i schodkach sceny, patrząc w stronę aparatu.

We wtorek, 3 marca 2026 roku, w auli szkolnej odbyło się wyjątkowe spotkanie ze świadkiem historii – Panem Franciszkiem Szopą. Wydarzenie zostało zorganizowane pod kierunkiem nauczyciela - Tomasza Banaszkiewicza.

Pan F. Szopa podzielił się z uczestnikami swoimi osobistymi wspomnieniami i doświadczeniami z czasów, które ukształtowały współczesną historię. Jego opowieści pozwoliły uczniom i nauczycielom lepiej zrozumieć realia przeszłości, a także docenić znaczenie odwagi, wytrwałości i odpowiedzialności w trudnych czasach.

fot. Daria Lech

E.K.

Zdjęcia (11)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
06.03.2026 11:24 Elżbieta Marut-Kargul
Pierwsza publikacja:
06.03.2026 11:24 Elżbieta Marut-Kargul
{"register":{"columns":[]}}