W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Erasmus Plus

Na zdjęciu przedstawiony jest obraz olejny namalowany przez słowackiego artystę malarza Stano Laydę. Na pierwszym planie obrazu zielona łąka, następnie namalowane są drzewa i krzewy. Na drugim planie przedstawione są zbocza gór z zieloną kosówką. Na trzecim planie namalowany jest szczyt Giewontu w błękitnych chmurach.

Projekt "Trójgłos" w ramach programu Erasmus Plus

Z satysfakcją informujemy, że dobiega końca realizacja projektu "Trójgłos", w ramach programu Erasmus Plus.

Projekt był realizowany przy współpracy z Súkromną školą umeleckého priemyslu w Žilinie (Słowacja) oraz Středníą uměleckoprůmyslová školą Jihlava-Helenín w Jihlavie (Czechy) w latach 2019-2022.

W ramach współpracy uczniowie trzech szkół uczestniczyli w wirtualnych warsztatach fotografii prowadzonych przez nauczycieli z Žiliny, w 10-cio dniowych warsztatach z projektowania ubioru i sitodruku w Jihlavie oraz w 10-cio dniowych warsztatach z rzeźby w drewnie i malarstwa w Zakopanem. Wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim, z elementami języków każdej z uczestniczących grup, a efektem takiego rozwiązania było powstanie czterojęzycznego słownika terminów związanych z rzeźbą, grafiką, malarstwem i sitodrukiem. Spotkania warsztatowe były okazją do zacieśnienia współpracy między szkołami na poziomie merytorycznym. Po każdym spotkaniu opracowano poradniki metodyczne dotyczące każdej z dziedzin ujętej w projekcie. Dzięki środkom finansowym zagwarantowanym na realizację projektu uczniowie polscy, słowaccy i czescy bezpłatnie uczestniczyli w wyjazdach na Czechy i do Polski. Możliwe było też zakupienie potrzebnego sprzętu (narzędzia, sprzęt fotograficzny) oraz materiałów plastycznych niezbędnych do realizacji warsztatów. Najcenniejsze okazały się jednak wspólne zmagania twórcze, nowe znajomości oraz wymiana doświadczeń w zakresie dyscyplin artystycznych. Oprócz ciężkiej pracy warsztatowej był też czas na integrację, wspólne wycieczki (Kraków, Kutna Hora, Nosal), szkicowanie w plenerze, wspólne posiłki i długie rozmowy aż w czterech językach. Po każdej mobilności, na pamiątkę wspólnych przeżyć uczestnicy stworzyli komiks - pamiętnik wspólnych dokonań.

 

Tekst: Agnieszka Wójcik-Marduła

Fotorelacja: Janusz Tomczak

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}