W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Prokuratura bez barier

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Elblągu

W budynku Prokuratury Okręgowej i Rejonowej w Elblągu na każdym piętrze znajdują się plany tyflograficzne na każdą kondygnację oraz pola uwagi na podłodze każdej kondygnacji jak i przed wejściem do budynku w celu ułatwienia poruszania się osób niewidomych i niedowidzących.

Główne wejście do budynku przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych. Przy schodach znajduje się pochylnia wyłożona drobnioziarnistą kostką brukową. Na parterze znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych. Budynek przystosowany jest dla osób poruszających sie na wózku inwalidzkim bez pokonywania barier architektonicznych (dźwig osobowy na 4 kondygnacjach).

Schody oznakowane są w kolorze żółtym, a poręcze przyścienne oznakowane tabliczkami znamiennymi (brajl).

W budynku znajdują się krzesła ewakuacyjne dla osób niepełnosprawnych.

W budynku znajduje się pętla indukcyjna smart loop w celu ułatwienia dostępu osobom głuchoniemym i słabo słyszącym.

W razie konieczności koordynator ds. osób ze szczególnymi potrzebami udzieli wsparcia osobie niepełnosprawnej, pod nr telefonu 500 298 328 [ (55) 506 52 43 ] oraz na terenie tut. jednostki.

Język migowy

W związku z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz. 1243) w Prokuraturze Okręgowej w Elblągu i podległych jej prokuraturach rejonowych obsługa osób uprawnionych zorganizowana jest zgodnie z wymienioną wyżej ustawą i uzupełniona poniższymi zasadami:

1. W jednostkach prokuratury okręgu elbląskiego wykorzystuje się następujące środki wspierające komunikowanie się:

a) strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Elblągu: www.gov.pl/web/po-elblag,
b) poczta elektroniczna:

c) faksy:

  • Prokuratura Okręgowa w Elblągu (55) 506 52 40
  • Prokuratura Rejonowa w Braniewie (55) 506 53 22
  • Prokuratura Rejonowa w Działdowie (23) 306 74 15
  • Prokuratura Rejonowa w Elblągu (55) 506 52 97 / (55) 506 52 81
  • Prokuratura Rejonowa w Iławie (89) 506 55 25
  • Prokuratura Rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim (56) 306 76 15
  • Prokuratura Rejonowa w Ostródzie (89) 506 57 29
  • Ośrodek Zamiejscowy Prokuratury Rejonowej w Ostródzie z siedzibą w Morągu (89) 506 57 48

2. Prokuratura zapewnia możliwość korzystania przez osoby uprawnione z pomocy wybranego tłumacza języka migowego lub tłumacza przewodnika wpisanego na listę biegłych sądowych lub do rejestru prowadzonego przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego.

3. Osoba uprawniona będąca osoba niepełnosprawną w rozumieniu ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych jest zobowiązana zgłosić właściwej prokuraturze chęć skorzystania z pomocy tłumacza, ze wskazaniem metody komunikowania się, co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem (z wyjątkiem sytuacji nagłych).

4. Zgłoszenie, o którym mowa wyżej, powinno zawierać informację zamieszczoną w formularzu, który można pobrać ze strony internetowej Prokuratury Okręgowej – Zgłoszenie.

5. Zgłoszenia można dokonać:

a) elektronicznie na podane w pkt 1 adresy,
b) faksem na podane w pkt 1 numery,
c) przez złożenie w sekretariacie prokuratury (biurze podawczym) (adresy znajdują się na podanej wyżej stronie internetowej).

 

Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego – 2021

{"register":{"columns":[]}}