W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Akt oskarżenia przeciwko opiekunce okradającej zleceniodawców

13.07.2021

Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko kobiecie okradającej zleceniodawców. Zatrudniała się jako opiekunka do dzieci. Wykorzystując nieobecność zleceniodawców wchodziła do ich mieszkań dokonując kradzieży pieniędzy oraz przedmiotów wartościowych, w tym biżuterii, markowych ubrań i torebek.

Temida 2

Jak ustalono,  w  2019 roku  w miejscowości Kowale została jednorazowo zatrudniona przez pokrzywdzonych  jako opiekunka do dzieci.  Od dnia  sprawowania przez nią opieki z mieszkania zaczęły ginąć pieniądze oraz wartościowe przedmioty. Pokrzywdzeni chcąc wyjaśnić okoliczności,  w jakich dochodzi  do    utraty  mienia, zamontowali  system alarmowy.

25 grudnia 2020 roku system powiadomił, że ktoś wszedł  do   mieszkania.  Na podglądzie kamery zauważyli kobietę. Została zatrzymana przez powiadomionych  funkcjonariuszy  Policji.  W chwili zatrzymania kobieta miała przy sobie podrobioną, na swoje  dane  legitymację funkcjonariusza Policji.  

W toku prowadzonego postępowania  ustalono, że  działając w podobny sposób dokonała kradzieży   również na szkodę innych osób.

Łącznie usłyszała  12 zarzutów  dotyczących kradzieży, bądź  kradzieży włamaniem. Do czynów  tych dochodziło  w latach 2019 - 2020 na terenie miejscowości  Kowale,  Gdańska oraz Wejherowa. Łączna wartość skardzionego mienia na szkodę 7 pokrzywdzonych  przekroczyła 60 000 złotych.    

Usłyszała również  zarzut podrobienia dokumentu.

Kobieta przyznała się do popełnienia zarzuconych jej czynów.

Akta oskarżenia w tej sprawie  został skierowany  do Sądu Rejonowego  Gdańsk- Południe w Gdańsku.

Grażyna Wawryniuk

pf Rzecznika Prasowego

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku