W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Śledztwo w sprawie narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenie należności cennych i podatkowych.

19.02.2021

Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Śródmieście w Gdańsku objęła nadzorem śledztwo dotyczące narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenie należności celnych i podatkowych na łączną kwotę przekraczającą 12 milionów złotych. Wszczęcie śledztwa to efekt działań Pomorskiej KAS wraz funkcjonariuszami CBŚP.

Temida 1

Pod koniec stycznia bieżącego roku funkcjonariusze obu służb  udaremnili przemyt papierosów w ilości 10 milionów sztuk bez polskich znaków akcyzy.

Papierosy  znajdowały się w  wytypowanym do kontroli kontenerze, który przypłynął do portu w Gdyni z Bangladeszu. Zgodnie ze zgłoszeniem miał zwierać odzież. Po jego  otwarciu, za pierwszymi rzędami kartonów, w których  rzeczywiście znajdowały  T-shirty,  ujawniono 10 milionów sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.   

Wszczęte w lutym  śledztwo w tej sprawie prowadzi Pomorski Urząd Celno – Skarbowy w Gdyni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście w Gdańsku.

Grażyna Wawryniuk

pf Rzecznika Prasowego

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku