W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Prokurator przedstawił zarzuty mężczyźnie zatrzymanemu do listu gończego w sprawie napaści na pokrzywdzone

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje śledztwo w sprawie napaści na pokrzywdzone. Do zdarzeń doszło w maju 2021 roku na terenie Malborka oraz Pruszcza Gdańskiego.

kajdanki

12 maja 2021 roku    około godziny 6.00 na terenie Malborka  doszło  do napaści  na uprawiającą  jogging kobietę.  Jak ustano,  napastnik  działał z pobudek    seksualnych. Pokrzywdzonej  udało się oswobodzić i uciec.    

Tego samego dnia  po godzinie  13.00   w miejscowości  Trutnowy  doszło do napaści  na 11 letnią  dziewczynkę. W tym przypadku sprawca działał w celu   pozbawienia pokrzywdzonej wolności.  Celu nie osiągnął   z uwagi na pojawienie się   osoby trzeciej.

W obu przypadkach  sposób działania  napastnika  wskazywał, że  był to ten sam mężczyzna. Zostało to potwierdzone następnie  zabezpieczonymi  dowodami, które pozwoliły również  na  ustalenie jego   tożsamości. 

Ustalono  również, że 6 maja 2021 roku na terenie Malborka  doszło do napaści na  idącą do pracy  kobietę. Pokrzywdzonej udało się uciec. Sposób działania  napastnika  było podobny, jak  w  przypadku zdarzeń  z  12 maja 2021 roku.

Poszukiwany listem gończym   40  letni mężczyzna  został  zatrzymany 7 czerwca 2021 roku na terenie Gdańska.

Tego samego dnia   usłyszał  zarzuty   w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku. 
W oparciu o zebrany  materiał dowodowy prokurator  zarzucił  podejrzanemu   groźbą i przemocą  usiłowanie doprowadzenia  pokrzywdzonej do obcowania płciowego ( przestępstwo zagrożone   karą  pozbawienia wolności  do  lat 12  ) oraz dwa zarzuty usiłowania pozbawienia  pokrzywdzonych wolności (przestępstwo zagrożone kartą  pozbawienia wolności do  lat 5). 

Po  zakończeniu  czynności   prokurator podjął  decyzję  o skierowaniu  do Sądu wniosku  o  utrzymanie  zastosowanego  do list gończego  tymczasowego aresztowania  oraz jego przedłużenie do trzech  miesięcy.

 

Grażyna Wawryniuk

pf Rzecznika Prasowego

Prokuratury Okręgowej  w Gdańsku