W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

3039-4.1111.7.2023 Ogłoszenie o konkursie na stanowisko asystenta prokuratora, staż asystencki w Prokuraturze Rejonowej w Koszalinie

20.12.2023

Prokurator Okręgowy w Koszalinie na podstawie art. 180 § 1 i art. 181 § 1 Ustawy z dnia 28 stycznia 2016 r. Prawo o prokuraturze (Dz .U. 2023.13 60 t.j. z późn. zm.) ogłasza konkurs na stanowisko asystenta prokuratora, staż asystencki w Prokuraturze Rejonowej w Koszalinie.

Konkurs zostanie przeprowadzony w trybie i na zasadach określonych w Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 2 listopada 2016 r. w sprawie przeprowadzenia konkursu na stanowisko asystenta prokuratora (Dz. U. 2016.1838 z późn. zm.).

Nazwa i adres prokuratury:

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie, ul. Władysława Andersa 34 A, 75-950 Koszalin.

Oznaczenie konkursu:

3039-4.1111.7.2023

Liczba wolnych stanowisk:

W wyniku konkursu wyłonionych zostanie jeden kandydat na stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Rejonowej w Koszalinie. Wyłoniony kandydat docelowo zostanie zatrudniony na stanowisku asystenta prokuratora w wymiarze pełnego etatu.

Kandydat na asystenta prokuratora zobowiązany będzie również do odbycia stażu asystenckiego w powszechnej jednostce organizacyjnej Prokuratury, w której zostanie zatrudniony. Staż asystencki trwa 6 miesięcy i ma na celu praktyczne i teoretyczne przygotowanie do wykonywania obowiązków asystenta prokuratora. Wyłoniona w toku konkursu osoba zostaje w tym czasie zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas określony z możliwością jej wcześniejszego rozwiązania za dwutygodniowym wypowiedzeniem. Z obowiązku odbycia stażu zwolnione są osoby, które zdały egzamin sędziowski, prokuratorski, notarialny, adwokacki lub radcowski.

Wymagania stawiane kandydatom:

Kandydatem przystępującym do konkursu może zostać osoba, która:

  1. posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich, a także nie była prawomocnie skazana za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego,
  2. jest nieskazitelnego charakteru,
  3. ukończyła wyższe studia w Polsce i uzyskała tytuł magistra lub zagraniczne studia uznane w Polsce,
  4. ukończyła 24 lata,
  5. posiada stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku asystenta prokuratora.

Wymagania dodatkowe stawiane kandydatom:

  1. zdolności analityczne,
  2. znajomość metod i techniki pracy biurowej, w tym umiejętność posługiwania się sprzętem komputerowym,
  3. umiejętność planowania i organizowania pracy,
  4. umiejętność pracy w zespole,
  5. samodzielność, obowiązkowość, kreatywność,
  6. komunikatywność,
  7. odporność na stres,
  8. odpowiedni poziom wiedzy ogólnej i kultury osobistej.

Wymagania pożądane:

Na stanowisko zatrudnia się w pierwszej kolejności osoby posiadające już doświadczenie w prowadzeniu postępowań przygotowawczych. Preferowane będzie również wykształcenie prawnicze.

Termin i miejsce przeprowadzenia konkursu:

Pierwszy etap konkursu zostanie przeprowadzony nie później niż do dnia 31 stycznia 2024 r. w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, ul. Władysława Andersa 34 A, 75-950 Koszalin.

Przebieg konkursu:

Komisja konkursowa przeprowadza pierwszy etap konkursu polegający na ocenie, czy zgłoszenie kandydata spełnia wymogi formalne oraz czy zostało złożone w terminie, a także sprawdza, czy kandydat spełnia wymogi formalne, o których mowa w art. 176 § 1 Ustawy z dnia 28 stycznia 2016 r. Prawo o prokuraturze i ustala listę kandydatów dopuszczonych do drugiego etapu konkursu. Lista ogłaszana jest w miejscu publicznie dostępnym w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Koszalinie oraz na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Koszalinie nie później niż na 7 dni przed terminem rozpoczęcia drugiego etapu konkursu.

Lista jest dostępna przez okres 3 miesięcy od dnia jej ogłoszenia i udostępnienia. Wraz z listą umieszcza się dokładne wskazanie miejsca daty i godziny rozpoczęcia drugiego etapu konkursu.

Drugi etap konkursu polega na rozwiązaniu testu, który obejmuje 36 pytań jednokrotnego wyboru z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego oraz prawa konstytucyjnego wraz z zagadnieniami ustroju sądów i prokuratury, a także pracy pisemnej na jeden z dwóch tematów z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego, wybrany przez kandydata. Praca pisemna może polegać na rozwiązaniu kazusu procesowego, trwa 90 minut i odbywa się w wydzielonej sali, w warunkach zapewniających kandydatom samodzielną pracę. Prace konkursowe oznacza się indywidualnym kodem, który losuje kandydat. Numer kodu kandydat wpisuje w prawym górnym rogu na pierwszej stronie swojego egzemplarza testu. Koperty z zapisanymi imionami i nazwiskami kandydatów do czasu rozkodowania prac przechowuje Przewodniczący Komisji. Każda praca konkursowa sprawdzana jest przez dwóch członków Komisji. Prace konkursowe rozkodowywane są po sprawdzeniu wszystkich prac.

Za każde prawidłowe rozwiązanie zadania testowego Komisja przyznaje 1 pkt. Pracę pisemną kandydata Komisja ocenia w skali od 0 do 9 punktów, biorąc pod uwagę wykazaną znajomość przepisów prawa, umiejętność stosowania przepisów prawa, poprawność językową i logiczną wywodu oraz poprawność argumentacji prawniczej. Do trzeciego etapu konkursu dopuszczani są kandydaci, którzy uzyskali co najmniej 29 punktów, w tym co najmniej 4 punkty z pracy pisemnej.

Po przeprowadzeniu etapu drugiego, nie później niż na 7 dni przed terminem rozpoczęcia trzeciego etapu konkursu w tych samych miejscach zamieszcza się ogłoszenie zawierające listę kandydatów dopuszczonych do trzeciego etapu oraz wskazanie miejsca, daty i godziny rozpoczęcia trzeciego etapu konkursu dla poszczególnych kandydatów.

Trzeci etap konkursu polega na rozmowie kwalifikacyjnej. Podczas trzeciego etapu Komisja sprawdza predyspozycje kandydata do wykonywania zadań asystenta prokuratora i ocenia je w skali od 0 do 9 punktów. Brana jest pod uwagę umiejętność szybkiego podejmowania decyzji dotyczących postępowania w dochodzeniu, poprawność formułowania wniosków w zakresie planowania czynności w dochodzeniu, umiejętność oceny prawidłowości kierunków postępowania w dochodzeniu, umiejętność oceny prawidłowości kierunków postępowania w dochodzeniu oraz zakresu przedmiotowego i podmiotowego dochodzenia i umiejętność oceny prawidłowości wszczynania dochodzenia.

Po przeprowadzeniu trzeciego etapu konkursu Komisja ustala liczbę punktów uzyskanych przez poszczególnych kandydatów i wskazuje listę kandydatów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów, w celu zakwalifikowania ich do zatrudnienia na stanowisku asystenta prokuratora.

Prokurator Okręgowy w Koszalinie umieszcza informację o wynikach konkursu w miejscu powszechnie dostępnym w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Koszalinie oraz udostępnia ją na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Informacja o wynikach konkursu dostępna jest przez okres 3 miesięcy od dnia opublikowania.

Prokurator Okręgowy w Koszalinie przewiduje upoważnienie Komisji konkursowej do wyłonienia także rezerwowej listy kandydatów w obecnie ogłaszanym konkursie.

Wymagane dokumenty:

Osoba przystępująca do konkursu winna złożyć następujące dokumenty:

  1. wniosek o zatrudnienie na stanowisku asystenta prokuratora.
  2. życiorys i informację o przebiegu kariery zawodowej,
  3. oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenie studiów wyższych w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskanie tytułu zawodowego magistra albo zaświadczenie o zdanym egzaminie magisterskim, albo oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenie zagranicznych studiów uznanych w Rzeczypospolitej Polskiej,
  4. pisemne oświadczenie kandydata o tym, że nie jest prowadzone przeciwko niemu postępowanie o umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego (wzór w załączniku),
  5. pisemne oświadczenie kandydata, że jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich (wzór w załączniku),
  6. aktualna fotografia, zgodna z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych,
  7. informacja z Krajowego Rejestru Karnego dotycząca osoby kandydata,
  8. oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie jego danych osobowych w toku przeprowadzania konkursu (wzór w załączniku),
  9. zaświadczenie lekarskie stwierdzające, że kandydat posiada stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie go na stanowisku asystenta prokuratora.

Sposób składania podań przez kandydatów:

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o złożenie wszystkich wymaganych dokumentów w terminie do 22 stycznia 2024 r. osobiście w Prokuraturze Okręgowej w Koszalinie ul. Wł. Andersa 34 A, 75-950 Koszalin (pok. 13 5, II piętro), tel. kontaktowy 94 342 86 5 8 lub przesłać je pocztą. W zgłoszeniu należy wskazać sygnaturę konkursu: 3039-4.1111.7.2023 oraz w miarę możliwości, numer telefonu kontaktowego i adres e-mail.

Załączniki do ogłoszenia opublikowano na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Materiały

Zał. Nr 15 Oświadczenie dla kandydata ubiegającego się o pracę
Zał​_Nr​_15​_Oświadczenie​_dla​_kandydata​_ub​_o​_pracę​_2022.pdf 0.19MB
Zał. Nr 17 kwestionariusz ubiegający się o zatrudnienie – wersja do wydruku
Zał​_Nr​_17​_kwestionariusz​_ubiegający​_się​_o​_zatrudnienie​_2022.pdf 0.19MB
Zał. Nr 17 kwestionariusz ubiegający się o zatrudnienie – wersja edytowalna
Zał​_Nr​_17​_kwestionariusz​_ubiegający​_się​_o​_zatrudnienie​_2022.docx 0.01MB
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
20.12.2023 13:35 Łukasz Soja
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Łukasz Soja
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
3039-4.1111.7.2023 Ogłoszenie o konkursie na stanowisko asystenta prokuratora, staż asystencki w Prokuraturze Rejonowej w Koszalinie 1.0 20.12.2023 13:35 Łukasz Soja

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}