Komunikat w sprawie rozboju w dniu 19 sierpnia 2026 r. w Szczecinku
24.08.2026
Prokuratura Rejonowa w Szczecinku w dniu 21 sierpnia 2026 r. wszczęła śledztwo w sprawie rozboju dokonanego przez dwóch mieszkańców Szczecinka.
Do zdarzenia doszło w dniu 19 sierpnia 2026 r. przy ulicy Wyszyńskiego. Dwóch mężczyzn - 40 i 42 – latek ukradli pokrzywdzonemu telefon komórkowy wartości 6.000 złotych, przy czym czynu tego dopuścili się stosując wobec pokrzywdzonego przemoc polegającą na uderzaniu go, przewróceniu i kopaniu powodując tym u niego obrażenia na całym ciele.
Ponieważ podejrzani w przeszłości byli karani za przestępstwa podobne i odbywali karę pozbawienia wolności, przedstawiony został im zarzut dokonania rozboju w warunkach recydywy.
Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu.
Sąd Rejonowy w Szczecinku uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec obu podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.
Za zarzucany im czyn grozi kara pozbawienia wolności do 22 lat i 6 miesięcy.
prok. Ewa Dziadczyk
Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Koszalinie