W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tymczasowe aresztowanie sprawcy ugodzenia nożem w dniu 8.09.2025 r. w Szczecinku

11.09.2025

Tymczasowe aresztowanie sprawcy ugodzenia nożem w dniu 8.09.2025 r. w Szczecinku

Postanowieniem z dnia 10 września 2025 r. Sąd Rejonowy w Szczecinku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec sprawcy ugodzenia nożem w Szczecinku.

Do zdarzenia doszło w dniu 8 września 2025 r. w godzinach wieczornych. Dwudziestoośmioletni mężczyzna ugodził nożem nieznajomą mu osobę powodując u niej obrażenia wymagające pilnej interwencji medycznej.

Wcześniej sprawca uszkodził samochód przypadkowej osoby, wskakując na maskę i wybijając szybę.

Po niezwłocznym zatrzymaniu, sprawcy przedstawiono zarzuty zniszczenia mienia i spowodowania u 42- letniego mężczyzny obrażeń ciała realnie zagrażających życiu tj. o popełnienie czynów z art. 288§1 kk i art.156§1 pkt 2 kk.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i wyjaśnił, że zaatakował nożem z obawy, że zostanie przez pokrzywdzonego i towarzyszących mu mężczyzn pobity.

Za zarzucane czyny podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 20 lat.

 

prok. Ewa Dziadczyk

Rzecznik Prasowy

{"register":{"columns":[]}}