W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zatrzymanie sprawców posiadających łącznie 750 gramów środków odurzających i substancji psychotropowych

06.11.2025

20251106

Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko czterem podejrzanym o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych o łącznej masie 750 gramów, tj. o czyny z ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii. 
W toku śledztwa, dwóm podejrzanym przedstawiono zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, a następnie skierowano wnioski do sądu o ich tymczasowe aresztowanie. 
Postanowieniami z dnia 31 października 2025 roku Sąd Rejonowy w Bełchatowie uwzględnił wnioski Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie i zastosował wobec obojga podejrzanych izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. na okres 3 miesięcy. Czyn zarzucany podejrzanym zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. 
Pozostałym dwóm podejrzanym przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. Za popełnienie zarzucanego czynu podejrzanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim
Dorota Mrówczyńska

{"register":{"columns":[]}}