W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód w Szczecinie.

30.04.2021

temida3

Prokurator Rejonowy Szczecin – Zachód w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że w lutym tego roku kierował pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. o czyn z art. 178a§1kk.

W dniu 21 lutego 2021r. funkcjonariusze Policji zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Volkswagen, który poruszał się ul. Jana Kazimierza w Szczecinie.

W wyniku przeprowadzonych czynności kontrolnych okazało się, że kierujący pojazdem mężczyzna znajduje się w  stanie nietrzeźwości i ma blisko 2 promile alkoholu we krwi.

Podejrzany (l. 28) był dotychczas karany sądownie, a za zarzucane mu w chwili obecnej przestępstwo grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolości do lat 2. Ponadto sąd może orzec wobec podejrzanego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres od 3 lat do 15 lat.