W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości narkotyków – sprawa Prokuratury Rejonowej w Choszcznie.

16.07.2021

temida2

Prokuratura Rejonowa w Choszcznie skierowała do Sądu Rejonowego w Choszcznie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu, któremu zarzucono popełnienie m. in. przestępstwa polegającego na tym, że:

w dniu 02 kwietnia 2021 r. w Choszcznie wbrew przepisom ustawy, posiadał znaczną ilość środka odurzającego w postaci ziela konopi innych niż włókniste o łącznej masie 119,70 gramów netto, tj. o 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii w zw. z art. 64 § 1 kk.

 

W dniu 02 kwietnia 2021 roku w Choszcznie, w wyniku przeprowadzonego przeszukania funkcjonariusze policji ujawnili że podejrzany, wbrew przepisom ustawy, posiadał znaczną ilość środka odurzającego w postaci ziela konopi innych niż włókniste o łącznej masie 119,70 gramów netto, przy czym czynu tego dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu kary łącznej 1 roku pozbawienia wolności, orzeczonej wyrokiem Sądu Rejonowego w  Choszcznie za umyślne przestępstwa podobne tj. z art. 59 ust. 1 i art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

 

Z uzyskanej w toku postępowania opinii fizykochemicznej wynika, iż zabezpieczona ilość ziela konopi pozwalałaby na jednorazowe odurzenie co najmniej 116 osób.

 

W toku postępowania na wniosek prokuratora wobec podejrzanego zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu. Ponadto na jego mieniu prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego.

 

Podejrzany był dotychczas karany sądownie. Za czyn m.in. z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat, przy czym z uwagi na działanie w warunkach recydywy Sąd może orzec karę w granicach do 15 lat pozbawienia wolności.