W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o spowodowanie wypadku drogowego – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin–Zachód w Szczecinie.

02.04.2021

Prokurator Rejonowy Szczecin–Zachód w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec podejrzanemu o to, że w dniu 9 stycznia 2020 r. w Szczecinie, kierując samochodem osobowym marki Ford nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił, prawidłowo przekraczającego jezdnię na wyznaczonym przejściu dla pieszych pokrzywdzonego, tj. o czyn z art. 177 § 1 kk.

temida

 Jak ustalono dnia 9 stycznia 2020 r. w Szczecinie, podejrzany jadąc prawym pasem ruchu Ronda Uniwersyteckiego, w trakcie zjazdu w kierunku ul. Wierzbowej nie zachował należytej ostrożności i poprzez nieodpowiednią obserwację przedpola jazdy nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, którego potrącił. Pokrzywdzony przewrócił się na jezdnię, a w wyniku upadku doznał urazu w postaci krwiaka podskórnego i śródtkankowego powierzchni stawu kolanowego. Obrażenia te spowodowały u niego naruszenie prawidłowej funkcji narządu ruchu lewej kończyny na okres powyżej 7 dni, w rozumieniu art. 157 § 1 kk tj. o czyn z art. 177 § 1 kk.

Podejrzany nie był dotąd karany sądownie. W trakcie kierowania pojazdem był trzeźwy.

Za zarzucany podejrzanemu czyn na podstawie art. 177 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.