W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku drogowego – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód w Szczecinie.

19.02.2021

Prokurator Rejonowy Szczecin - Zachód w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko kobiecie podejrzanej o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zaniechanie szczególnej ostrożności i nie ustąpienie pierwszeństwa poruszającemu się motocyklem pokrzywdzonemu, tj. o czyn z art. 177 § 1 kk.

temida2

Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania dnia 22 maja 2020r. w Szczecinie podejrzana kierujący samochodem osobowym marki Fiat, nie ustąpiła na skrzyżowaniu pierwszeństwa motocykliście. Pokrzywdzony wykonując manewr obronny przed zderzeniem z samochodem kierowanym przez podejrzaną przewrócił się na jezdnię. W związku z tym zdarzeniem  doznał obrażeń ciała w postaci złamania kości prawej ręki, stłuczenia lewego stawu kolanowego oraz lewego stawu łokciowego, które to obrażenia spowodowały u niego naruszenie prawidłowej funkcji narządów ruchu na okres powyżej 7 dni.

Podejrzana (lat 68) nie była dotąd karana sądownie. W chwili wypadku była trzeźwa.

 Za zarzucany podejrzanej czyn na podstawie art. 177 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.