W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Akt oskarżenia przeciwko sprawczyni wypadku drogowego – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin – Zachód w Szczecinie .

09.09.2021

Prokurator Rejonowy Szczecin – Zachód w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanej o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zaniechanie szczególnej ostrożności i należytej obserwacji pola jazdy, którego skutkiem było zderzenie z innym uczestnikiem ruchu drogowego, tj. o czyn z art. 177 § 1 kk.

temida

Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania dnia 11 maja 2021r. podejrzana jadąc samochodem osobowym marki Lexus od strony miejscowości Dolne Siodło w kierunku Kołbaskowa nie zachowała należytej ostrożności i nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Yamaha. Wykonując manewr skrętu w lewo doprowadziła do zderzenia z jadącym prawidłowo motocyklistą. W następstwie zderzenia pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci wieloodłamowego złamania części bliższej kości piszczelowej i strzałkowej prawej, które naruszyły czynności narządu jego ciała  na okres powyżej 7 dni.

Podejrzana (lat 62) w chwili wypadku była trzeźwa. Nie była dotąd karana sądownie.

Za zarzucany podejrzanej czyn na podstawie art. 177 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.