W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podejrzani o dokonanie rozboju zasiądą na ławie oskarżonych. Sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód w Szczecinie.

27.04.2021

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód w Szczecinie skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom podejrzanym o dokonanie w dniu 10 sierpnia 2020r. w Szczecinie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, tj. o przestępstwo z art. 280 § 2 kk i inne.

temida2

Z ustaleń śledztwa wynika, że pokrzywdzony poznał podejrzanych w dniu zdarzenia na terenie Bulwarów Szczecińskich. Następnie wszyscy razem udali się w okolice ul. 26 Kwietnia w Szczecinie, gdzie na pobliskiej stacji benzynowej  pokrzywdzony zakupił m.in. piwo, które mieli spożyć wspólnie w pobliskich zaroślach. W pewnym momencie jeden z podejrzanych, który szedł z tyłu, założył łokieć na szyi pokrzywdzonego i dusząc go położył go na ziemi, uciskając kolanem szyję pokrzywdzonego. Mężczyzna próbował się bronić, dlatego też  otrzymał kilka ciosów w twarz,  a następnie podejrzany wyciągnął scyzoryk i zagroził, że jeśli pokrzywdzony nie uspokoi się, to go potnie. W tym samym czasie drugi z napastników przeszukiwał kieszenie mężczyzny i wyciągnął z nich portfel oraz telefon komórkowy. 

            W wyniku przedmiotowego zdarzenia pokrzywdzony doznał obrażeń ciała skutkujących naruszeniem czynności narządów jakimi są powłoki miękkie głowy na okres nie przekraczający 7 dni w rozumieniu art. 157§2 kk.

Na skutek sprawnych działań funkcjonariuszy Policji sprawcy rozboju (l. 21 i 39) zostali ustaleni i zatrzymani, zaś na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w chwili kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzani byli dotychczas karani sądownie, a jeden z nich zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach recydywy wielokrotnej.

Za przestępstwo określone w art. 280§2 kk, grozi kara pozbawienia wolności od lat 3 do 15.