W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków i ich udzielanie zasiądzie na ławie oskarżonych. Sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Śródmieście w Szczecinie.

18.08.2022

Prokurator Rejonowy Szczecin – Śródmieście w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci 40,50 grama amfetaminy oraz jej trzykrotne udzielanie, tj. o czyn z art. 62 ust. 2 oraz 59 ust. 1 ustawy z dnia 29.07.2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

temida2

Prokuratura Rejonowa Szczecin – Śródmieście w Szczecinie nadzorowała postępowanie w przedmiotowej sprawie. W dniu 18 grudnia 2021 r. funkcjonariusze Policji w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili w mieszkaniu zajmowanym przez podejrzanego dwa plastikowe pojemniki z zawartością białego proszku. Substancję zabezpieczono, a następnie ustalono, iż jest to amfetamina, z której można uzyskać nawet 162 działek handlowych narkotyku. W mieszkaniu podejrzanego ujawniono także wagę elektroniczną. 

Dodatkowo ustalono, że podejrzany udzielił odpłatnie łącznie 2,5 grama amfetaminy ustalonej osobie, uzyskując z tego tytułu korzyść majątkową w kwocie 60 zł.

Podejrzany został zatrzymany, a na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania do sądu aktu oskarżenia.

Podejrzany (l. 43) częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia.

W przeszłości był już karany sądownie.

Za przestępstwo z art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Natomiast wobec sprawcy, który z popełnienia przestępstwa uczynił sobie stałe źródło dochodu sąd wymierza karę pozbawienia wolności w wysokości powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia, a może ją wymierzyć do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

{"register":{"columns":[]}}