W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podejrzany o uprawę marihuany zasiądzie na ławie oskarżonych. Sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód w Szczecinie.

28.04.2021

temida

Prokurator Rejonowy Szczecin-Zachód w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że na jednym z ogródków działkowych na terenie miasta uprawiał marihuanę, tj. m.in. o czyn z art. 63 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

          Postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód w Szczecinie.                                    

           Z ustaleń śledztwa wynika, iż podejrzany,  w okresie od daty bliżej nieustalonej do 2 grudnia 2020r., na należącym do niego ogródku działkowym uprawiał konopie inne niż włókniste, z których wytworzył następnie blisko 2200 gramów środka odurzającego w postaci marihuany. W toku prowadzonych w miejscu ujawnienia plantacji czynności funkcjonariusze Policji zabezpieczyli m.in. pojemniki z zawartością suszu oraz w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu z lampą zabezpieczyli 64 łodygi z suszem koloru brunatno-zielonego wiszące na wysokości około 1metra od podłogi na sznurkach.

        W toku postępowania, na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w chwili kierowania aktu oskarżenia do sądu.

           Podejrzany (l. 52) nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, był dotychczas karany sądownie, a za zarzucane mu w chwili obecnej czyny grozi kara grzywny i kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.