W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sprawa Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Szczecinie dotycząca wyrządzenia szkody majątkowej spółce Szczecińska Fabryka Wódki „Starka” sp. z o.o., tj. o czyn z art. 296 § 1 i 3 kk w zw. z art. 12 § 1 kk.

22.03.2022

młotek

W 2 Wydziale do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Szczecinie nadzorowane jest śledztwo dotyczące działalności na szkodę Szczecińskiej Fabryki Wódek „Starka” sp. z o.o.  z siedzibą w Szczecinie. W ramach prowadzonego w tej sprawie śledztwa zarzuty usłyszały 4 osoby.

W toku postępowania ustalono, iż na szkodę spółki zawarto umowę o świadczenie usług ochrony, podczas gdy spółka posiadała już pracownika świadczącego tego typu usługę, a cena wynikająca z tej umowy została w sposób znaczny zawyżona. Ponadto ustalono, że podejrzane (M.K. i K.L.) zbyły określonym kontrahentom łącznie około 17.000 butelek alkoholu po zaniżonych cenach w stosunku do ceny rynkowej, a pieniądze stanowiące zapłatę za ten alkohol nigdy nie zostały przekazane na rachunek spółki, albowiem zostały rozliczone jako kompensata za fikcyjne usługi świadczone na rzecz Szczecińskiej Fabryki Wódek „Starka” sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie. Dodatkowo ustalono, że dwa pojazdy należące do spółki zostały sprzedane za kwotę o kilkadziesiąt tysięcy złotych odbiegającą od ich wartości rynkowej.

Zgromadzony w toku postępowania materiał dowodowy, w tym zeznania świadków, oględziny zabezpieczonej dokumentacji pozwoliły na przedstawienie czwórce podejrzanych, w tym 2 członkom zarządu (M. K i K. L), osobie powiązanej z nimi i faktycznie kierującej działalnością spółki (D.L.) oraz osobie kierującej firmą zajmującą się ochroną (J.Ch.) zarzutu wyrządzenia spółce Szczecińska Fabryka Wódki „Starka” szkody majątkowej w wysokości nie mniejszej niż 1.700.000 zł, tj. o czyn z art. 296 § 1 i 3 kk w zw. z art. 12 § 1 kk t.

Wobec wszystkich podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego.

Aktualnie za zarzucany podejrzanym czyn na podstawie art. 296 § 3 kk grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

{"register":{"columns":[]}}