W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sprawca m.in. uporczywego nękania oraz kierowania gróźb karalnych stanie przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Stargardzie.

06.04.2021

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego m.in. o uporczywe nękanie pokrzywdzonej poprzez nachodzenie jej w miejscu zamieszkania, używanie pod jej adresem słów uznawanych powszechnie za wulgarne i obelżywe, wysyłanie obraźliwych wiadomości tekstowych sms zawierających także groźby karalne, tj. o czyn z art. 190 a § 1 kk w zb. z art. 190 § 1 kk w zw. z art. 12 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk , art. 288 § 1 kk .

temida2

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w okresie od maja 2020r. do 8 października 2020r. w Stargardzie wielokrotnie, także w godzinach nocnych uporczywie nękał pokrzywdzoną. Mężczyzna nachodził kobietę w miejscu zamieszkania, wystawał pod budynkiem wykrzykując pod jej adresem obraźliwe słowa, a także groźby pozbawienia życia. Nadto mężczyzna obserwował pokrzywdzona jeżdżąc za nią po mieście oraz wysyłał obraźliwe wiadomości tekstowe sms. Natomiast w dniu 8 października 2020r. groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia, a następnie wykrzykując wulgaryzmy wybił szybę w kuchennym oknie. Dodatkowo gdy ojciec pokrzywdzonej próbował podejrzanego uspokoić ten zagroził mu uszkodzeniem ciała.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

W toku postępowania dokonano także zabezpieczenia majątkowego na mieniu podejrzanego na poczet grożących jemu kar o charakterze finansowym. 

Podejrzany (lat 38) nie przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia. W przeszłości był karany sądownie.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo m. in. na podstawie art. 190a § 1 kk  grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.