W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sprawca podejrzany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zasiądzie na ławie oskarżony Sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin –Zachód w Szczecinie.

12.01.2021

temida2

Prokurator Rejonowy Szczecin –Zachód w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o to, że:

- w dniu 6 czerwca  2020 roku Policach kierował pojazdem mechanicznym marki Opel Vectra znajdując się w stanie nietrzeźwości wyrażającym się stężeniem 0,79 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu tj. o czyn z art.  178a §  1 kk.

Prokurator Rejonowy Szczecin - Zachód w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono kierowanie w  dniu 6 czerwca 2020 r. w Policach w stanie nietrzeźwości wyrażającym się stężeniem 0,79 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu samochodem osobowym marki Opel Vectra.

Podejrzany (l. 23) nie był dotąd karany. W toku postępowania na jego mieniu prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego. 

Za zarzucany podejrzanemu czyn z art. 178a § 1 kk grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto sąd może orzec wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na czas nie krótszy niż 3 lata.