W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sprawca posiadania znacznej ilości narkotyków stanie przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Gryficach.

10.06.2021

temida3

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o posiadanie w dniu 15 stycznia  2021 r. w Gryficach wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii znacznej ilość substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o łącznej wadze 314,323 grama netto oraz środków odurzających w postaci marihuany o wadze 4,724 grama netto,  tj. o czyn z art. 62 ust. 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

 

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej oraz środków odurzających. Jak ustalono 15 stycznia 2021 r. funkcjonariusze Policji udali się w celu interwencji pod podany w zgłoszeniu adres. W mieszkaniu ujawnili, a następnie zabezpieczyli susz roślinny o wadze 4,724 grama netto oraz substancję proszkową koloru jasnokremowego o wadze 314,323 grama netto. W trakcie przeszukania ujawnili także wagę elektroniczną, młynek oraz zeszyt z odręcznymi zapiskami.  

W wyniku przeprowadzonych badań fizykochemicznych zabezpieczonych środków stwierdzono, iż susz roślinny to marihuana, z której uzyskać można 9 działek handlowych. Natomiast substancja proszkowa zawiera w swoim składzie amfetaminę, a zabezpieczona ilość pozwala otrzymać do 618 działek handlowych.  

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 38) przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia. Mężczyzna w przeszłości był karany sądownie.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałania narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.