W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sprawca przemocy stanie przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin –Niebuszewo w Szczecinie.

10.09.2021

Prokurator Rejonowy Szczecin –Niebuszewo w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad pozostającą z nim w stosunku zależności pokrzywdzoną tj. o czyn z art. 207 § 1 kk i inne.

temida3

Prokurator Rejonowy Szczecin –Niebuszewo w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad pokrzywdzoną. Podejrzany w okresie pomiędzy styczniem 2019r., a dniem 1 lipca 2020r. oraz pomiędzy dniem 1 września 2020r., a  22 stycznia 2021r. wszczynał liczne awantury, w trakcie których ubliżał pokrzywdzonej, a także groził jej pozbawieniem życia. Nadto stosował wobec niej przemoc fizyczną poprzez szarpanie, popychanie oraz bicie. Podczas jednej z awantur mężczyzna kilkukrotnie uderzył pokrzywdzoną w twarz doprowadzając ją do utraty przytomności. W związku z tym zdarzeniami pokrzywdzona doznała  obrażeń twarzy w postaci m.in. urazu oka oraz złamania oczodołu lewego, licznych siniaków i krwiaków twarzy, które spowodowały naruszenie czynności narządu jej ciała na okres powyżej dni 7.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 25) był w przeszłości karany sądownie.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo m.in. na podstawie art. 207 §  1 kk  grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.