W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sprawca usiłowania rozboju stanie przed sądem – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin – Śródmieście w Szczecinie.

24.01.2022

Prokurator Rejonowy Szczecin –Śródmieście w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o dokonanie rozboju przy zastosowaniu przemocy fizycznej wobec pokrzywdzonego, a następnie zaboru w celu przywłaszczenia telefonu komórkowego wraz ze słuchawkami oraz pieniędzy, popełnionego w warunkach powrotu do przestępstwa, tj. o czyn z art. 280 § 1 kk w zw. z art. 64 § 1 k.

temida

Postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa Szczecin – Śródmieście w Szczecinie. Do zdarzenia doszło w dniu 27 lipca 2021r. w Szczecinie. Pokrzywdzony w towarzystwie podejrzanego oraz innych osób spożywał alkohol po budynkiem jednej ze szczecińskich przychodni. Po jakimś czasie oddalił się w stronę centrum miasta. Gdy wrócił po około 2 godzinach, udał się do budynku przychodni, gdzie został od tyłu zaatakowany poprzez założenie tzw. dźwigni przez znanego mu podejrzanego. Pokrzywdzony na krótko stracił przytomność, a gdy się ocknął stwierdził, że podejrzany zabrał mu telefon ze słuchawkami wartości 450 zł oraz pieniądze w kwocie 640 zł.

W wyniku sprawnych działań Policji podejrzany został zatrzymany. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był także stosowany w dacie kierowania aktu oskarżenia.

Podejrzany( lat 48) w przeszłości był już karany sądownie, a zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach recydywy. Ostatnią z orzeczonych wyrokiem sądowym kar zakończył odbywać w dniu 4 lipca 2021r.

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia.  

Za przestępstwo m.in. rozboju określone w art. 280 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12 lat, przy czym w przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

{"register":{"columns":[]}}