W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sprawcy pobicia zasiądą na ławie oskarżonych - sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie.

29.04.2021

temida2

Prokurator Rejonowy Szczecin –Niebuszewo w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom podejrzanym o to, że w dniu 25 września 2020r. przy Placu Rodła w Szczecinie dokonali pobicia dwóch innych mężczyzn, tj. m.in. o czyn z art.158§1 kk.

Z ustaleń śledztwa wynika, iż podejrzani, działając publicznie z oczywiście błahego powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, działając wspólnie i w porozumieniu dokonali pobicia pokrzywdzonych zadając im uderzenia po całym ciele, a dodatkowo jednego z pokrzywdzonych uderzając butelką w plecy.

Z uzyskanej w toku postępowania opinii biegłych  z zakresu medycyny sądowej wynika, iż działanie podejrzanych naraziło obu pokrzywdzonych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Na skutek sprawnych działań funkcjonariuszy Policji  podejrzani zostali zatrzymani, a na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w chwili kierowania aktu oskarżenia do sądu.

Podejrzani (l. 29 i 24) byli dotychczas karani sądownie, a jeden z nich zarzucanego mu czynu dopuścił się w ramach powrotu do przestępstwa.  

Za przestępstwo określone w art. 158§1 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast sprawcy, który dopuścił się tego czynu w warunkach recydywy grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do  4 lat i 6 miesięcy.