W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sprawcy rozboju przy użyciu przemocy staną przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Śródmieście w Szczecinie.

14.06.2023

Prokurator Rejonowy Szczecin-Śródmieście skierował do Sądu akt oskarżenia wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na pokrzywdzonym przy użyciu przemocy poprzez uderzenie go dwukrotnie kulą inwalidzką w twarz, tj. o czyny z art. 280 § 1 k.k., art. 157 § 2 k.k. i inne.

temida3

Prokurator Rejonowy Szczecin-Śródmieście w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którym zarzucono dokonanie rozboju w dniu 30 stycznia 2023 r. w Szczecinie przy ul. Kolumba. W dniu zdarzenia podejrzani i jeden nieustalony mężczyzna podeszli do pokrzywdzonego, który spożywał pod wiaduktem alkohol czekając na kolegę. Jeden ze sprawców uderzył pokrzywdzonego dwukrotnie kulą inwalidzką w twarz doprowadzając go tym samym do stanu bezbronności, a następnie podejrzani wraz z nieustaloną osobą dokonali zaboru w celu przywłaszczenia należącego do pokrzywdzonego telefonu komórkowego, słuchawek bezprzewodowych, trymera do brody, kart SIM oraz pieniędzy w kwocie 1000 zł. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony doznał obrażeń ciała nosa na okres nieprzekraczający 7 dni.

Jeden z podejrzanych nie był uprzednio karany sądownie, natomiast drugi z nich popełnił przedmiotowy czyn w warunkach recydywy.

Mężczyźni zostali zatrzymani, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania aktu oskarżenia do Sądu.   

Aktualnie za zarzucane podejrzanym przestępstwo na podstawie art. 280 § 1 k.k. grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, przy czym w przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę. 

{"register":{"columns":[]}}