W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sprawcy rozboju staną przed sądem – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin- Śródmieście w Szczecinie.

16.09.2022

Prokurator Rejonowy Szczecin- Śródmieście w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko trójce podejrzanych o dokonania rozboju oraz wymuszenie rozbójnicze na szkodę tego samego pokrzywdzonego , tj. o czyn z art. 280 § 1 kk , art. 282 kk i inne .

temida2

Postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa Szczecin – Śródmieście w Szczecinie. W dniu 10 grudnia 2021r. podejrzani w rejonie dworca kolejowego PKP w Szczecinie grożąc pokrzywdzonemu użyciem noża zmusili go do wypłaty z bankomatu kwoty 100 zł, którą następnie mu zabrali i oddalili się w nieznanym kierunku. Następnie w dniu 14 grudnia 2021 r. podejrzani zaczepili tego samego pokrzywdzonego w rejonie dworca PKS, a następnie po użyciu wobec niego przemocy w postaci szarpania  i uderzania pięścią po różnych częściach ciała dokonali zaboru karty bankomatowej, słuchawek i ładowarki do smartphona, pieniędzy oraz papierosów. W trakcie tego zdarzenia pokrzywdzony doznał obrażeń, które naruszyły funkcje narządów jego ciała na okres do dni 7.

W wyniku działań Policji wszyscy podejrzani zostali zatrzymani. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był także stosowany w dacie kierowania aktu oskarżenia.

Dwaj podejrzani ( lat  29, 25) nie byli dotąd karani sądownie, natomiast podejrzany (l. 42) był w przeszłości wielokrotnie karany, a zarzucanych mu czynów dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa.

Za przestępstwo m.in. rozboju określone w art. 280 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12 lat. W przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.  

{"register":{"columns":[]}}