W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zawiadomienie o zawieszeniu śledztwa o sygn. PO II Ds. 33.2019

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zawiadamia, że postanowieniem z dnia 27 kwietnia 2022 r. zostało zawieszone śledztwo o sygnaturze akt. PO II Ds. 33.2019 prowadzone w sprawie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie nie mniejszej niż 200 000 zł szeregu osób poprzez wprowadzenie w błąd co do zamiaru wywiązania się z zobowiązania wykupu obligacji emitowanych przez spółkę Polbrand sp. z o.o., tj. o czyn z art. 12 § 1 k.k. w zw. z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 294 § 1 k.k. oraz udaremnienia zaspokojenia wierzytelności przysługujących pokrzywdzonym w stosunku do poręczyciela zobowiązań spółki Polbrand (emitenta obligacji), w celu udaremnienia wykonania orzeczeń, poprzez ukrywanie swojego majątku i niewykazywanie rzeczywistych dochodów, tj. o czyn z art. 300 § 2 k.k.

Zawieszenie postępowania nastąpiło na podstawie art. 22 § 1 k.p.k. wobec konieczności oczekiwania na sporządzenie opinii biegłego z zakresu finansów i księgowości.

Jednocześnie Prokuratura Okręgowa w Warszawie umieszcza treść pouczeń o prawach obowiązkach pokrzywdzonych w postępowaniu karnym, w celu zapoznania się z ich treścią przez osoby pokrzywdzone.

Data publikacji 05.07.2022 r.

Pouczenie
Na podstawie art. 22 § 2, art. 459 § 2 i 465 § 1 i 2 kpk na postanowienie w przedmiocie zawieszenia postępowania przysługuje podejrzanemu i pokrzywdzonemu zażalenie do sądu właściwego do rozpoznania sprawy w terminie zawitym 7 dni od daty doręczenia odpisu postanowienia.
Wniesienie zażalenia po tym terminie jest bezskuteczne (art. 122 i 460 kpk).
Zażalenie wnosi się za pośrednictwem prokuratora, który wydal postanowienie.
Postanowienie o zawieszeniu dochodzenia nie wymaga uzasadnienia. Na wniosek strony prowadzący dochodzenie podaje ustnie najważniejsze powody rozstrzygnięcia, (art. 325e § 1 kpk).

{"register":{"columns":[]}}