W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zawiadomienie o zawieszeniu śledztwa o sygnaturze akt. 3041-3.Ds.136.2022

Na podstawie art. 131 § 2 i 3 k.p.k. Prokuratura Okręgowa w Warszawie zawiadamia, że postanowieniem z dnia 29 grudnia 2023 r. zostało zawieszone śledztwo o sygnaturze akt. 3041-3 .Ds. 136.2022 prowadzonego w sprawie:

1) kierowania, nakłaniania lub ułatwiania przez przedstawicieli Central Getin Noble Banku S.A., Open Finance S.A. oraz współpracujących z nimi towarzystw ubezpieczeniowych do doprowadzenia w latach 2010-2013 w Warszawie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w różnych miejscowościach na terenie Polski, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielu osób w różnych kwotach, których łączna wartość wyniosła co najmniej 590.565,11 zł, poprzez wprowadzenie ich w błąd lub wyzyskanie błędu przez pracowników poszczególnych oddziałów Getin Noble Banku S.A. lub Open Finance S.A., co do treści umów grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie z ubezpieczeniowym ftłnduszem kapitałowym o nazwach: nazwach Lucro (TU Allianz Życie Polska S.A.), Plan Regularnego Oszczędzania Zabezpiecz Przyszłość, Plan Oszczędnościowy Stabilne Oszczędzanie, Kwartalny Profit, Kwartalny Profit Plus, Światowe Bogactwa, Światowe Rynki, Symfonia Zysków, Better Future, Dziesięciokrotka, Genesis (Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.), tj. o czyn z art. 18 § 1, 2 i 3 k.k. w zw. z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 294 § 1 k.k. w zw. z art. 12 § 1 k.k.,

2) doprowadzenia w celu osiągniecia korzyści majątkowej, w okresie od 2011 do 2014 r. w Warszawie przez członków zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Open Life S.A., do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wielkich rozmiarach w łącznej wysokości co najmniej 4.299.064, 25 zł, nie mniej niż 296 osób, przystępujących do umów grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi o nazwach: Plan Oszczędnościowy Stabilne Oszczędzanie, Plan Regularnego Oszczędzania Zabezpiecz Przyszłość, Genesis, Dziesięciokrotka, Kwartalny Profit, Kwartalny Profit Plus, Światowe Bogactwa, Światowe Rynki, poprzez wprowadzenie w błąd co do rodzaju instrumentów finansowych nabytych za pieniądze pokrzywdzonych do tych funduszy oraz co do ryzyka i bezpieczeństwa inwestycji, tj. o czyn z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 294 § 1 k.k.

Zawieszenie postępowania nastąpiło na podstawie art. 22 1 k.p.k. wobec konieczności oczekiwania na sporządzenie uzupełniającej opinii Instytutu Ekspertyz Ekonomicznych i Finansowych w Łodzi.

Na podstawie art. 131 3 k.p.k. pokrzywdzony może w zawitym terminie 7 dni od dnia ogłoszenia zwrócić się o doręczenie odpisu postanowienia o zawieszeniu śledztwa wraz z uzasadnieniem.

Na powyższe postanowienie stronom służy zażalenie do Sądu Okręgowego w Warszawie w terminie zawitym 7 dni od daty doręczenia odpisu postanowienia. Wniesienie zażalenia po tym terminie jest bezskuteczne (art. 22 § 2 k.p.k., art. 122 k.p.k., art. 460 k.p.k., art. 465 § 2 k.p.k.). Zażalenie wnosi się za pośrednictwem prokuratora, który wydał postanowienie (art. 428 § 1 k.p.k. w zw. z art. 465 § 1 k.p.k.).

Data publikacji 24.01.2024 r.

{"register":{"columns":[]}}