W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Czego uczymy?

Nasza placówka kształci dzieci i młodzież w grze na instrumentach. Staramy się pokazać młodym wykonawcom muzyki artystycznej to, co w niej najcenniejsze i najpiękniejsze, głębię jej przeżywania i radość z obcowania z nią.

Dążymy, by nasze edukacyjne starania znajdowały oddźwięk w lokalnej społeczności w postaci w pełni ukształtowanych melomanów i wykonawców muzyki klasycznej.

Serdecznie zapraszamy w nasze progi dzieci i młodzież na przygodę z muzyką, na odkrywanie nowych pięknych wrażeń, poszukiwanie nowych zainteresowań poprzez muzykowanie solowe i zespołowe.

Oferujemy nauczanie przez nauczycieli posiadających wykształcenie akademii muzycznych. Dajemy możliwość dzieciom i młodzieży spędzenia miłych chwil w przyjaznej i życzliwej atmosferze.

Staramy się zapewniać wysoki komfort edukacyjny naszym uczniom dbając o wszechstronne zapoznanie z tajnikami wykonawcy muzyki klasycznej i nie tylko...

PSM I stopnia w Białogardzie prowadzi naukę gry na:

  1. fortepianie
  2. skrzypcach
  3. wiolonczeli
  4. klarnecie
  5. flecie
  6. saksofonie
  7. perkusji
  8. gitarze

Nauka zorganizowana jest w dwóch cyklach: 6 – letnim i 4 – letnim.

O przyjęcie do:

  • klasy pierwszej szkoły muzycznej I stopnia o sześcioletnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 7 lat albo 6 lat w przypadku, o którym mowa w art. 36 ust. 1 i 2 ustawy – Prawo Oświatowe, oraz nie więcej niż 10 lat,
  • klasy pierwszej szkoły muzycznej I stopnia o czteroletnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 8 lat oraz nie więcej niż 16 lat.

Obok indywidualnych lekcji gry na instrumencie, uczniowie poszerzają swoją wiedzę podczas zajęć teoretycznych: kształcenia słuchu, rytmiki i audycji muzycznych, a w klasach starszych realizują także naukę gry na instrumencie dodatkowym – fortepianie (oprócz pianistów) oraz uczestniczą w zajęciach chóru i zespołów kameralnych.

{"register":{"columns":[]}}