W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Działalność szkoły

Głównym celem szkoły jest kształcenie rozwoju muzycznego młodego człowieka. Szkoła wypełnia powyższą misję odkrywając, rozbudzając i rozwijając podstawowe zdolności muzyczne wśród dzieci, przygotowując uczniów do świadomego uczestnictwa w kulturze a także przygotowując najzdolniejszych uczniów do dalszego kształcenia muzycznego.

Zdjęcie przestawia skład orkiestry szkolnej. W dwóch rzędach stoją z przodu od lewej do prawej bębniarze, dwóch skrzypków wiolonczeliści, kontrabasiści. W drugim rzędzie skrzypkowi. Wszyscy podnoszą instrumenty do góry robiąc przy tym zabawne miny.

Szkoła Muzyczna I stopnia prowadzi naukę w dwóch cyklach:

  • sześcioletnim cyklu nauczania
  • czteroletnim cyklu nauczania

W szkole prowadzone jest nauczanie gry na:
 - fortepianie
 - skrzypcach
 - altówce
 - wiolonczeli
 - kontrabasie
 - gitarze
 - akordeonie
 - instrumentach dętych drewnianych
 - instrumentach dętych blaszanych
 - perkusji
 - organach

Szkoła muzyczna I stopnia umożliwia rozwijanie zainteresowań i uzdolnień artystycznych uczniów poprzez prowadzenie zajęć edukacyjnych w zakresie edukacji muzycznej. Ukończenie szkoły muzycznej I stopnia daje podstawy zawodowego wykształcenia muzycznego. Po ukończeniu szkoły muzycznej I stopnia, absolwent ma prawo ubiegać się o przyjęcie do szkoły muzycznej II stopnia.


Szkoła II stopnia kształci w specjalnościach:

  • Instrumentalistyka ( nauka trwa 6 lat )
  • Wokalistyka ( nauka trwa 4 lata )

W specjalności instrumentalistyka prowadzone jest dalsze nauczanie gry na:
- fortepianie
- organach
- skrzypcach
- altówce
- wiolonczeli
- gitarze
- kontrabasie
- akordeonie
- instrumentach dętych drewnianych
- instrumentach dętych blaszanych
- perkusji

Ukończenie szkoły muzycznej II stopnia daje zawód muzyka - instrumentalisty lub  muzyka - wokalisty oraz prawo ubiegania się o przyjęcie do Akademii Muzycznej

 

{"register":{"columns":[]}}