W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

POIiŚ 2014 - 2020

Logotyp zawierający informację o projekcie Poprawa warunków dla prowadzenia działalności edukacyjnej i kulturalnej oraz ochrona dziedzictwa kultury poprzez zakup instrumentów muzycznych przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020. Na górze logo Funduszu Europejskiego Infrastruktura i Środowisko, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Unii Europejskiej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Poprawa warunków dla prowadzenia działalności edukacyjnej i kulturalnej oraz ochrona dziedzictwa kultury poprzez zakup instrumentów muzycznych przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu w ramach działania 8.1. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

Modernizacji infrastruktury Państwowej Szkoły Muzycznej  I I II st. w Nowym Targu poprzez doposażenie jej w nowe, odpowiedniej klasy instrumenty muzyczne niezbędne dla realizacji celów artystyczno – kulturalnych szkoły.

W ramach projektu zakupiono łącznie 111 instrumentów muzycznych, w tym: instrumenty dęte, akordeony, instrumenty uderzane, perkusyjne, instrumenty strunowe, w tym smyczkowe oraz instrumenty klawiszowe.

Zakupione w ramach projektu instrumenty muzyczne służą do działalności kulturalnej realizowanej przez wszystkich uczniów szkoły, kształcących się w głównej siedzibie przy ul. Parkowej 12 w Nowym Targu, a także w filiach w Rabce Zdrój i Szczawnicy.

Państwowa Szkoła Muzyczna dokłada wszelkich starań na rzecz rozwijania talentów muzycznych swoich wychowanków, kształtuje wrażliwość i świadomość tworzenia kultury wyższej, a także upowszechnia w lokalnym środowisku działania, mające na celu propagowanie muzyki klasycznej i kultury z nią związanej. W tym celu organizuje wiele corocznych, cyklicznych koncertów i spotkań muzycznych, zapraszając do współpracy uznanych artystów krajowych i zagranicznych, mając na celu dotarcie ze swoją oferta kulturalną do jak najszerszego grona mieszkańców regionu, a nawet kraju.

Takie działania wymagają nie tylko wrażliwości artystycznej i pasji kadry pedagogów i uczniów, ale także odpowiedniego zaplecza technicznego, w tym dobrej jakości instrumentów muzycznych.

Realizacja projektu wpływa na zwiększenie liczby wydarzeń kulturalnych w szkole oraz umożliwia zacieśnienie obecnych i nawiązanie nowych kontaktów partnerskich z innymi instytucjami kultury działającymi w kraju i za granicą.

Projekt przyczynił się do zwiększenia wykorzystania potencjału szkoły. Dzięki pozyskaniu nowych instrumentów możemy organizować różnego rodzaju wydarzenia o charakterze artystyczno-kulturalnym, wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych słuchaczy, uczestników i miłośników muzyki. Działające na terenie szkoły orkiestry i zespoły mogą wykorzystywać nowe instrumenty, które  zachwycają harmonią i barwą dźwięków.

wartość projektu
2 396 569,31 zł
dofinansowanie z UE
2 037 083,91 zł

Materiały

Wartość projektu i źródła finansowania
Wartość​_projektu​_i​_źródła​_finansowania.pdf 0.08MB
Mechanizm sygnalizowania potencjalnych nieprawisłowości
Mechanizm​_sygnalizowania​_potencjalnych​_nieprawisłowości.pdf 0.08MB

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}