Sukcesy gitarzystów w Sułkowicach
08.06.2026
🎸Pragniemy poinformować o sukcesie uczennic z klasy gitary Pana Adriana Furmankiewicza podczas XI Beskidzkiego Konkursu Gitarowego w Sułkowicach, który odbył się w dniu 23 maja bieżącego roku. Koncert laureatów miał miejsce 26 maja w auli Szkoły Muzycznej w Sułkowicach.
🏆Sandra Szczypta, uczennica klasy IV c. 4 zdobyła nagrodę główną - Grand Prix konkursu!
🥇Nikola Para, uczennica klasy II c. 6 zdobyła I miejsce w kategorii II!
🔥Emilia Komperda i Antonina Skoczeń, również uczennice klasy II c. 6, zdobyły wyróżnienia w kategorii II.
Dla dziewczynek z klasy drugiej był to pierwszy występ konkursowy od czasu rozpoczęcia nauki w szkole muzycznej. Brawo!
Członkami jury oceniającego występy konkursowe byli: Pan Adam Zalas, Pan Krzysztof Cyran oraz Pan Marek Piątek.
Podczas koncertu laureatów wręczono Sandrze nagrodę główną w konkursie - gitarę marki Alhambra o wartości ponad 3000 tys. złotych. Organizatorem konkursu była Szkoła Muzyczna I st. im. O. Kolberga w Raciechowicach.
😍👏Serdecznie gratulujemy!