W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Laboratorium

Oddział Laboratoryjny jest częścią Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Busku-Zdroju i wspomaga działalność kontrolną, głównie przez wykonywanie badań.

Oddział Laboratoryjny PSSE w Busku-Zdroju wykonuje badania i pomiary zgodnie z PN, EN, ISO lub zgodnie z opracowanymi własnymi procedurami badawczymi. Korzysta z najnowszych technik analitycznych z zastosowaniem nowoczesnego i profesjonalnego sprzętu analitycznego.

Kompetencje techniczne Oddziału Laboratoryjnego są zgodne z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Oddział Laboratoryjny osiągnął i utrzymuje wysoki poziom jakości wykonywanych badań. Nie podejmuje się wykonywania badań metodami nie gwarantującymi poprawności wyników. Nie angażuje się w działalność, która mogłaby zmniejszyć zaufanie do jego kompetencji, bezstronności, rzetelności. Przestrzega procedur zachowania poufności, ochrony praw własności i praw klienta do składania skarg.
Potwierdzeniem kompetencji jest także wieloletni udział w krajowych i międzynarodowych badaniach biegłości i porównaniach międzylaboratoryjnych.
W Oddziale Laboratoryjnym pracuje wysoko wykwalifikowany, ambitny, kreatywny personel. Wysoki poziom fachowości personelu utrzymywany jest przez permanentne wewnętrzne i zewnętrzne szkolenia. Potwierdzeniem wysokiej jakości wykonywanych badań jest posiadanie od 2005 r. certyfikatu akredytacji AB 642.

 

DRUKI DO POBRANIA

Materiały

Certyfikat akredytacji
certyfikat​_akredytacji.pdf 0.99MB
Zakres działalności laboratoryjnej PSSE w Busku-Zdroju
zakres​_laboratorium.pdf 1.32MB
Zakres akredytacji laboratorium badawczego
AB​_642.pdf 0.48MB