W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia

07.04.2021

Hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia brzmi: Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata.

Grafika przedstawia biały napis: Światowy Dzień Zdrowia 2021. Pod głównym napisem znajduje się hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia: Budujmy sprawiedliwszy i zdrowszy Świat. W dolnym lewym rogu widnieje logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Obramowanie w kolorze granatowym, na którym umieszczony jest napis Państwowa Inspekcja Sanitarna. W środku na czerwonym tle znajduje się biały kwadrat z wizerunkiem orła). Po prawej stronie grafiki znajduje się logo Światowej Organizacji Zdrowia przedstawiające złotego węża oplatającego złotą laskę na tle ziemskiego globu z gałązkami po obu stronach

Co roku w dniu 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia - w rocznicę utworzenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Władze WHO każdego roku w zależności od sytuacji epidemiologicznej i potrzeb zdrowotnych określają temat przewodni. W ten sposób WHO chce zwrócić uwagę na różne aspekty związane z ochroną zdrowia na świecie. Poprzez kampanie informacyjne buduje świadomość społeczeństwa i promuje zachowania prozdrowotne.

Motywem przewodnim w tym roku jest „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata” Tegoroczne hasło odnosi się do zagrożenia zdrowia i życia jakie stwarza koronawirus SARS CoV-2 i choroba COVID-19.