W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY JAKOŚCI WODY Z WODOCIĄGU WIEJSKIEGO TYMBARK - Z DNIA 20 SIERPNIA 2025 R.

Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Po dokonaniu analizy wyników badań próbek wody do spożycia przez ludzi z wodociągu wiejskiego Tymbark, pobranych w dniu 18 sierpnia 2025 r.,

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej stwierdza, że:

- jakość wody w przedmiotowym wodociągu pod względem mikrobiologicznym oraz fizycznym nie odpowiada wymaganiom określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294), z uwagi na przekroczenie w wodzie dopuszczalnych wartości parametrów: mikrobiologicznych (liczba bakterii grupy coli w 100 ml wody, liczba enterokoków (paciorkowców kałowych) w 100 ml wody) oraz parametru fizycznego (mętność).

W dniu 20 sierpnia 2025 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej wydał decyzję administracyjną nr 21/NK/W/2025, znak: NK.903.30.2.2025 o zakazie użytkowania wody z wodociągu wiejskiego Tymbark do czasu uzyskania prawidłowych wyników badania wody. Woda ta może być używana do celów sanitarnych (spłukiwanie toalet).

{"register":{"columns":[]}}