W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Deklaracja dostępności

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE DOSTĘPNOŚCI

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lipsku zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://www.gov.pl/web/psse-lipsko

Status pod względem zgodności

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  • pliki PDF, DOC itp. – redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie,
  • brak dostępności lub niepełna dostępność niektórych plików, załączników w formacie PDF, DOC, itp.,
  • nieczytelne przez czytniki ekranu dokumenty PDF użytkownicy mogą rozpoznać narzędziem OCR.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Przygotowanie oświadczenia w sprawie dostępności

Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia 29 grudnia 2020 r.

Oświadczenie zostało przygotowane metodą samooceny przeprowadzonej przez organ sektora publicznego.

Oświadczenie zostało ostatnio poddane przeglądowi w dniu 28 marca 2023 r.

PSSE w Lipsku podejmuje działania w celu zapewnienia pełnej dostępności strony internetowej. 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku wszelkich nieprawidłowości w zakresie zgodności oraz występowanie o informacje i treści wyłączone z zakresu ww. ustawy należy kierować do koordynatora odpowiedzialnego za dostępność i rozpatrywanie wniosków: Karolina Nowicka, numer telefonu (48) 3 78 00 87, email karolina.nowicka@sanepid.gov.pl 

Postępowanie odwoławcze

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Organ sektora publicznego powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, organ niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy organ publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna 

Do budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lipsku, ul. Iłżecka 6 prowadzą dwa wejścia.

Jedno wejście główne od strony południowej, tj. od ul. Iłżeckiej przystosowane dla osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich wraz z poręczami.

Drugie boczne wejście ewakuacyjne od strony wschodniej, tj. od parkingu.

Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejścia nie jest zabezpieczone bramkami.

W budynku jest dostępna toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Za budynkiem znajduje się parking ogólnodostępny, z wyznaczonymi miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych.

Sekretariat organu sektora publicznego znajduje się na I piętrze.

W budynku nie ma windy.

W komunikacji na parterze budynku znajduje się dzwonek przywoławczy i osobom ze szczególnymi potrzebami w korzystaniu z usług publicznych świadczonych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lipsku zapewni pomoc w załatwieniu sprawy pracownik organu publicznego.

Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Brak możliwości skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego.

 

{"register":{"columns":[]}}