W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Deklaracja dostępności

Dostępność

Deklaracja dostępności Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Mragowie

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Mragowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Mragowie.

  • Data publikacji strony internetowej: 2021-01-29
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-01-29

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Nie wszystkie grafiki/zdjęcia mogą być opatrzone tekstem alternatywnym,
Brak dostępności lub niepełna dostępność niektórych plików, załączników w formacie PDF, DOC, itp.,

 

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Deklarację sporządzono dnia: 2021-01-27
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2021-01-27

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

  • Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Tomasz Wrzosek.
  • E-mail: kd.psse.mragowo@sanepid.gov.pl
  • Telefon: (89) 741 0954

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

  • Organ nadzorujący: Organ nadzorujący: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie Adres: ul. Żołnierska 16, 10-561 Olsztyn E-mail: wsse.olsztyn@pis.gov.pl Telefon: 89524 83 00

"Nazwa organu odwoławczego" oświadcza, że każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Wejście główne do budynku znajduje się w odległości ok. 60 m od strony ul. Królewieckiej. Dojście do budynku stanowią ciągi pieszo – jezdne o znacznych szerokościach. W odległości 100m i 200 m znajdują się przystanki autobusowe.
Główne wejście do budynku zlokalizowane jest od frontu z lewej strony budynku. Posiada schody i jednostronna poręcz.
Dostęp do budynku zapewnia również drugie wejście zlokalizowane centralnie na jego środku, bezpośrednio z poziomu ciągu pieszo – jezdnego.
Na parterze budynku znajduje się pomieszczenie biurowe z okienkiem podawczym, które może pełnić rolę punktu informacyjnego lub sekretariatu, gdzie osoba niepełnosprawna może załatwić sprawę.
W budynku nie ma systemów naprowadzających dla osoby niewidomej i słabowidzącej.
Wewnątrz budynku znajdują się schody z jednostronnym pochwytem, prowadzące do pomieszczeń biurowych na piętrze.
Budynek nie posiada windy, ani pochyli dal osób na wózkach.
Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych i sposób korzystania z nich: W obrębie budynku wyznaczone są 3 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Parking jest bezpłatny.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
29.09.2022 13:57 Marta Kopaniec
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Tomasz Wrzosek
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Deklaracja dostępności 2.0 02.05.2023 13:06 Marta Kopaniec
Deklaracja dostępności 1.0 29.09.2022 13:57 Marta Kopaniec

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}