W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Prelegenci konferencji „Słodko, słono i ciężko…”

24.10.2023

Podczas konferencji pt. „Słodko, słono i ciężko. Ciekawie, absorbująco, szkodliwie. O zdrowiu dzieci. O naszej, dorosłych, odpowiedzialności”, która odbędzie się 26.10.2023 r. o godz. 10:00 w oleckiej sali kinowej wystąpią następujący prelegenci:

dr Katarzyna Wolnicka
Wieloletnia ekspertka dawnego Instytutu Żywności i Żywienia. Kieruje Zakładem Edukacji Żywieniowej w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego PZH – PIB. Koordynatorka Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej. Współautorka wielu publikacji i poradników dotyczących roli żywienia w profilaktyce i terapii chorób dietozależnych. Autorka krajowych zaleceń żywieniowych w postaci „Talerza zdrowego żywienia” i materiału
„W 3 krokach do zdrowia". Zajmuje się m.in.  opracowywaniem i upowszechnianiem zaleceń żywieniowych, koordynacją projektów z zakresu edukacji żywieniowej, oceną stanu odżywienia i sposobu żywienia.

dr n. med. i n. o zdr. Anna Małgorzata Taraszewska
Ekspertka Zakładu Edukacji Żywieniowej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego
PZH - PIB. Współrealizatorka zadań w krajowych programach zwalczania nadwagi, otyłości i promowania nawyków prozdrowotnych. Prowadząca i współprowadząca wykłady oraz warsztaty popularyzujące zasady prawidłowego żywienia wśród dzieci, młodzieży i ich rodziców, realizatorów żywienia zbiorowego w przedszkolach i szkołach, pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Autorka i współautorka publikacji naukowych i popularno-naukowych z zakresu dietoprofilaktyki i dietoterapii chorób niezakaźnych oraz prawidłowego żywienia i stanu odżywienia dzieci, młodzieży i dorosłych. Członkini Polskiego Towarzystwa Dietetyki.

dr hab. Regina Wierzejska
Profesor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – PIB (wcześniej pracownik naukowy Instytutu Żywności i Żywienia). Wieloletnia wykładowczyni akademicka
na kierunku dietetyka.
Ekspertka w dziedzinie żywienia i prawa żywnościowego. Inicjatorka badań naukowych. Autorka licznych ekspertyz z obszaru bezpieczeństwa żywności i dietetyki. Realizatorka szkoleń z zakresu zdrowia publicznego w ramach Narodowego Programu Zdrowia.  
W swoim dorobku naukowym ma ponad 70 publikacji w recenzowanych czasopismach krajowych i zagranicznych, 35 rozdziałów w monografiach i podręcznikach, 45 wykładów wygłoszonych na konferencjach naukowych. Jest recenzentką artykułów naukowych
w wielu czasopismach polskich i zagranicznych. Od lat aktywnie wspiera popularyzację wiedzy naukowej.

mgr Radosław Gruss
Specjalista zdrowia publicznego, biolog, nauczyciel, edukator z zakresu promocji zdrowia. Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.
Prowadzi szkolenia na terenie woj. warmińsko-mazurskiego, jak i całego kraju, skierowane do różnych grup docelowych, m.in. przedstawicieli Głównego Inspektoratu Sanitarnego, jednostek samorządu terytorialnego, policji, straży miejskiej, izby celnej, służby więziennej, przedstawicieli Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie, placówek nauczania i wychowania, ochrony zdrowia, studentów, pracowników socjalnych, sędziów sądów, kuratorów sądowych. Współtworzył poradnik wydany przez Główny Inspektorat Sanitarny pt. „Nowe narkotyki” – poradnik dla nauczycieli.

dr Maria Banaszak
Certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień i psychoterapeutka poznawczo-
-behawioralna łączącą wieloletnią praktykę kliniczną oraz pracę naukową w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom. Doktor nauk społecznych. Terapeutka w Ośrodku Monar w Głoskowie oraz Dyrektorka Hostelu dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Pełnomocniczka Zarządu Głównego Stowarzyszenia Monar ds. badań i rozwoju, przewodnicząca Towarzystwa Naukowego Psychoterapii Uzależnień oraz doradczyni naukowa PredictWatch (m.in. Ogólnopolskie Badanie Nałogów oraz aplikacja Nałogometr służąca predykcji i zapobieganiu nawrotom w uzależnieniach).
Autorka artykułów naukowych, publikacji branżowych oraz raportów i sprawozdań merytorycznych.  Współautorka książki „Hajland. Jak ćpają nasze dzieci" oraz płyty eduka-cyjnej „Mixtape 420 Matczak x Banaszak”. Popularyzatorka nauki. W internecie znana jako: @pani_od_narkotykow.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}