W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Badania na nosicielstwo

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piasecznie informuje, iż  badania na nosicielstwo Salmonelli / Shigelli odbywają się na zapisy. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu ustalenia terminu. Badania będą przyjmowane we wtorki w godzinach 8:00-9:00 ( instrukcja na dole strony / інструкція українською мовою для скачування внизу сторінки).

 

Opłaty (na 2 konta)

1. Konto Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie - opłaty za czynności związane z wykonaniem badania na nosicielstwo w wysokości 210,00 zł należy dokonać  przelewem na konto w NBP O/O Warszawa: 81 1010 1010 0015 6022 3100 0000 tytułem „ Imię i nazwisko osoby/dane instytucji na którą będzie wystawiona faktura”.

2. Konto Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piasecznie: 73 1010 1010 0109 6622 3100 0000 - opłata w wysokości 70,00 zł tytułem „ Badana na nosicielstwo. Imię i nazwisko osoby/dane instytucji" 

Potwierdzenia przelewów dołączyć do dokumentów które składa się wraz z materiałem do badania.

UWAGA: Aby otrzymać rachunek za badania należy dodatkowo wypełnić druk „zlecenie do faktury” i dołączyć do składanych dokumentów – odbiór wraz z wynikami. Rachunki wystawiane są najpóźniej do 7 dnia następnego miesiąca.

Wyniki badań są do odbioru po 10 dniach. W przypadku braku możliwości odbioru osobistego wyników badań, należy dostarczyć upoważnienie osobie, która będzie je odbierała.

Odbiór wyników oraz wydawanie próbówek: w czwartki i piątki w godz. 8.00 – 14.30

 

==========================================================================================================================================================

INSTRUKCJA:

W celu wykonania badania na nosicielstwo należy pobrać 3 próbki kału przez 3 kolejne dni po jednej każdego dnia, za pomocą kompletu probówek z podłożem transportowym. Czas między pobraniem pierwszej próbki a dostarczeniem materiału nie może przekraczać 72 godzin.

Sposób pobierania próbki kału do badania:

1/ wyjąć z jednego opakowania probówkę z wymazówką ,

2/ trzymając wymazówkę za korek pobrać końcem z watą odrobinę kału,

3/ włożyć wymazówkę do probówki,

4/ upewnić się, że korek wymazówki szczelnie zamyka probówkę,

5/ probówkę podpisać: imieniem i nazwiskiem, datą i godziną pobrania próbki,

6/ każdego z trzech kolejnych dni powtórzyć czynności opisane od 1-5.

7/ probówki przechowywać w chłodnym miejscu.

 

Uczniowie, studenci i doktoranci kształcący się do wykonywania prac, przy których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia lub choroby zakaźnej na inne osoby i posiadający skierowania na w/w badania (odpowiednio ze szkoły lub uczelni) nie płacą za badanie.

 

Z wynikami badania należy udać się do lekarza  medycyny pracy w celu wydania odpowiedniego orzeczenia.

Materiały

Instrukcja postępowania
Instrukcja​_Piaseczno​_042024.pdf 0.61MB
Zlecenie na fakturę/paragon/rachunek
Zlecenie​_do​_faktury​_(2).pdf 0.22MB
Zlecenie na badanie do WSSE
Zlecenie​​​_na​​​_badanie​​​_WSSE​​​_012024.pdf 0.27MB
Zlecenie na pobór i transport
Zlecenie​​_na​​_pobor​​_i​​_transport​​_042024.pdf 0.29MB
{"register":{"columns":[]}}