W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ropczycach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ropczycach.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r.
o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń m.in. nie wszystkie grafiki/zdjęcia mogą być opatrzone tekstem alternatywnym, brak dostępności lub niepełna dostępność niektórych plików, załączników w formacie PDF, DOC, itp.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono dnia: 2020-12-10

Deklaracja została poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2023-03-27

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny podmiotu publicznego.

Aplikacje mobilne

Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
Justyna Ochał,
sekretariat.psse.ropczyce@sanepid.gov.pl,  tel. 17 22 18 321.

Każdy ma prawo: zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu, zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu, wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać: dane kontaktowe osoby zgłaszającej, wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie, wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Dostępność architektoniczna

Dojazd do  budynku poprzez zjazd z ul. Mickiewicza. Parking ogólnodostępny z wyznaczonym 1 miejscem parkingowym dla osób niepełnosprawnych. Budynek posiada dwa wejścia. Przy jednym z nich zlokalizowany jest przycisk (dzwonek) przywołujący pracownika. Jedno z wejść ma zapewniony dostęp dla osób niepełnosprawnych ruchowo w tym na wózkach inwalidzkich poprzez schodołaz - konieczna jest pomoc pracownika Stacji. Wejście posiada szerokie drzwi. Wszystkie pomieszczenia dostępne do obsługi klientów - bez progów. Przy wejściu w holu znajduje punkt informacyjny i tablica informacyjna. Informacji na temat rozkładu pomieszczeń w budynku udziela przywołany pracownik Stacji. Toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze.  Wewnątrz budynku: klatka schodowa, prowadząca na pierwsze piętro - możliwość użycia schodołazu – konieczna pomoc pracownika Stacji.

Nie ma przeciwskazań do wejścia do budynku z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Budynek nie posiada systemów naprowadzających dźwiękowo osób niewidomych i słabowidzących. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu oraz online.

Po uprzednim umówieniu wizyty w urzędzie Pracownicy PSSE w Ropczycach zapewnią wszelaką pomoc osobie odwiedzającej.

{"register":{"columns":[]}}