W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Badania przesiewowe nauczycieli w kierunku SARS CoV-2

11.01.2021

Od poniedziałku, 11 stycznia 2021 r. rozpoczynają się testy przesiewowe na obecność wirusa SARS-CoV-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej tych szkół. Badania będą trwały do 15 stycznia 2021 r.

Uwaga! Pilny komunikat

Badania są dobrowolne i bezpłatne. Dotyczą zarówno nauczycieli klas I-III, jak również administracyjnych pracowników szkoły.

Na podstawie list imiennych poświadczonych zgodą każdego zainteresowanego badaniem na przetwarzanie danych osobowych i na badanie, uzyskanych od dyrektorów szkół, zostały ustalone wykazy nauczycieli i pracowników niepedagogicznych objętych badaniem w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2. Z danych liczbowych wynika, że do udziału w testach
w województwie pomorskim zgłosiło się 11 492, w tym z terenu miasta
i powiatu słupskiego 1 100 osób.

Nauczycielom i pracownikom szkół z miasta Słupska i powiatu słupskiego wymazy będą pobierane w:

- Laboratorium medycznym „Diagnostyka”, punkty wymazowe: ul. Tuwima 23 w Słupsku; ul. Kopernika 19 w Ustce;

- Centrum Testowym COVID-19 DRIVE-THRU, punkt wymazowy:
ul. Westerplatte 64 w Słupsku przy Akademii Pomorskiej, potocznie zwany Namiot Słupsk.

Punkty wymazowe zalecają, aby na 2 godziny przed wymazem nie jeść, nie pić, nie myć zębów i nie płukać zatok.

Należy wziąć ze sobą dowód osobisty.

Wynik badania będzie wiadomy najpóźniej w niedziele 17 stycznia 2021 r. Będzie on dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) -  https://pacjent.gov.pl/internetowe -konto-pacjenta. Aby odczytać swój wynik należy zalogować się za pomocą profilu zaufanego lub podać swój pesel.

Osoby, które otrzymają pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2 muszą poddać się obowiązkowej 10 dniowej izolacji domowej (w przypadku braku objawów) oraz skontaktować się telefonicznie z lekarzem POZ.

Koniecznym również jest zgłoszenie do Państwowej Inspekcji Sanitarnej osób
z kontaktu. Można to zrobić za pomocą  formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie:
https://www.gov.pl/eb/gov/zglos-kwarantanne. Formularz zgłoszeniowy pozwala na szybki kontakt z Państwową Inspekcją Sanitarną
i usprawnia przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego. Zgłoszenie można dokonać także za pośrednictwem całodobowej infolinii pod numerem 22 25 00 115.

Osoby z pozytywnym wynikiem nie będą musiały starać się o uzyskanie zwolnienia lekarskiego. ZUS, który ma dostęp do danych z systemu informatycznego (tzw. system EWP), udostępni je pracodawcy.

Materiały

Harmonogram poboru wymazów dla szkół z miasta Słupska i powiatu słupskiego
Harmonogram​_poboru​_wymazów​_dla​_szkół.pdf 0.13MB