W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w sprawie prób wyłudzania danych osobowych

LOGO PIS

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach informuje, że Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami w celu prowadzenia działań przeciwepidemicznych.

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej wywiady epidemiologiczne przeprowadzają z osobami, których dane zawarte są w systemach teleinformatycznych, wykorzystywanych zgodnie z przepisami prawa w pracy Inspekcji.

Sytuacje, w których anonimowe osoby dzwonią do obywateli i proszą o podanie danych osobowych w celu np.: umówienia osoby na test, są próbą wyłudzenia tych danych.

Świętokrzyski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Kielcach ostrzega, że osobom anonimowym, które proszą o podanie danych osobowych, a nie o ich potwierdzenie, nie należy takich informacji udzielać.


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny

w Starachowicach

Ewa Dróżdż