W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

RAZEM W NOWY ROK SZKOLNY

RAZEM W NOWY ROK SZKOLNY 2021

Kolejny cykl spotkań prowadzonych przez asystenta ds. Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej PSSE Starachowice odbył się pod hasłem „Myję ręce, bo wiem więcej”. Uczestnikami były dzieci i osoby dorosłe, które uczestniczyły w festynach na osiedlowych placach zabaw, których organizatorem był Spółdzielczy Dom Kultury SSM w Starachowicach, oraz dzieci z przedszkoli miejskich nr 2 i nr 14. 
Dużym wydarzeniem był udział w Festynie Profilaktycznym „RAZEM W NOWY ROK SZKOLNY” zorganizowanym przez Park Kultury w Amfiteatrze Miejskim w Starachowicach na zakończenie wakacji. Dla dzieci odbyły się konkursy i quizy  z nagrodami ufundowanymi przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a dla dorosłych konkurs 
z użyciem alkogogli. Podczas wystąpienia poruszono zagadnienia dotyczące profilaktyki COVID 19, zasady których należy przestrzegać podczas pandemii, szczegółowo omówiono instrukcje mycia rąk oraz 10 zasad dla ucznia aby powrót do szkoły był bezpieczny. Przedstawiono rolę szczepień ochronnych w walce z pandemią, zachęcano do szczepień, a do rodziców skierowano apel dotyczący szczepienie dzieci.  Promowano Akcję #Szczepimy Się.  Działania prowadzono wspólnie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.
 

Zdjęcia (7)