Komunikat Nr 9 PPIS w Szydłowcu o stwierdzeniu warunkowej przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Huta
25.07.2025
KOMUNIKAT 9
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szydłowcu zawiadamia o stwierdzeniu warunkowej przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Huta, zaopatrującego miejscowość: Huta, Borki, Majdanki, Leszczyny, Antoniów, Aleksandrów, Budki Pierwsze, Budki Drugie, Budki Trzecie, w gminie Chlewiska w powiecie szydłowieckim.
W dniu 25.07.2025r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szydłowcu otrzymał informację o cząstkowych wynikach badań wody wykonanych w Laboratorium Badania Wody PSSE w Radomiu.
W zbadanych próbkach wody doszło do przekroczenia ogólnej liczby mikroorganizmów w 220 /1ml wody.
W związku z powyższym PPIS w Szydłowcu stwierdza warunkową przydatność wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Huta, 26-510 Chlewiska.
Woda wodociągowa z kranów nadaje się do picia po przegotowaniu przez minimum 2 minuty.
Wskazane jest również używanie wody przegotowanej do mycia zębów oraz mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo.
Woda może być używana do kąpieli oraz pozostałych celów użytkowych bez ograniczeń
W związku z prowadzeniem działań naprawczych w obrębie wodociągu Huta i prowadzeniu dezynfekcji urządzeń i sieci wodociągowej stosowany podchloryn sodu może stanowić uciążliwość zapachową i smakową dla konsumentów.
Powyższy komunikat obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.
Materiały
Komunikat Nr 9Komunikat Nr 9.pdf 0.71MB